צלילה חופשית בתל אביב

צלילה חופשית בתל אביב היא חוויה למתאמנים בצלילה ולמי שכבר צברו ניסיון בצלילה חופשית.  המרינה בתל אביב מספקת מגוון חוויות לחובבי ספורט דייג וצלילה. חנויות לציוד ספורט ימי, מועדוני צלילה ושייט, וכמובן מסעדות ובתי קפה ואתרי בילוי. ביציאה מהמרינה בתל אביב ניתן להגיע אל אתרי צלילה פופולריים על צוללנים, עם נוף תת-ימי של אלמוגים ודגים. היציאה לים מתבצעת באמצעות כלי שייט כגון סירה או יאכטה, המצויד במיוחד עבור הצוללנים. עבור צוללנים מנוסים וגם עבור מי שרוצים ללמוד צלילה חופשית, זוהי חוויה ספורטיבית של מספר שעות. ניתן להתרכז אך ורק בחוויית הצלילה או לשלב אותה עם חוויית השייט, לנוח, להשתזף או לבלות במרינה.

צלילה חופשית בתל אביב

אם כי הצלילה החופשית לא נחשבת לספורט מסוכן, כמו בכל ספורט שמערב פעילות פיזית, חשוב להכיר ענף זה לפני היציאה העצמאית לים. חשוב ללמוד טכניקות לנשימה, איך לצאת מהמים, להתאמן לפני היציאה לצלילה חופשית, ללמוד את כללי הבטיחות ולא לצאת לבד לצלילות. אם כי יש שמעדיפים לצלול באופן טבעי לחלוטין וללא ציוד, ישנם אמצעי עזר המסייעים לחוויית הצלילה, כולל חליפת צלילה ומסיכת פנים, סנפירים ומשקולות. זהו ציוד קל שאינו פוגם בחוויה של הצוללים.

צלילה חופשית בתל אביב מתבצעת לעומקים שונים, בהתאם לניסיון של הצוללן. ניתן לצאת להפלגת צלילה חופשית במשך רוב שעות היום, אך רבים מעדיפים לצלול בשעות הבוקר, כאשר הים צלול ושקט. ניתן להתאמן בצלילה עם בן זוג או בקבוצה, אך חשוב שהמדריך יהיה מנוסה, הן כדי לוודא את בטיחות הצוללן, והן כדי לאתר את האזורים המתאימים והיפים לצלילה.

מי יכול להשתתף בצלילה חופשית בתל אביב? קיימת מגבלת גיל, וברוב המקרים לא מצרפים בני פחות מ 18. חשוב מצב בריאות תקין וכמו כן חובה ביטוח בריאות לצלילה. בצלילה חופשית יש פחות חשיבות לכושר גופני ויכולת ספורטיבית, חשובים האימונים להגברת יכולת עצירת הנשימה ושמירה על הגוף בלחצים המשתנים של המים. חשוב להתחיל בצלילה חופשית רק לאחר רכישת ידע וניסיון באימונים. האימונים מאפשרים לעצור את הנשימה למשך זמן ארוך יותר ולהגיע לעומק של כמה עשרות מטרים ויותר ללא בלוני חמצן ושנורקל.

ניתן ללמוד שחייה חופשית בתל אביב עם מאמן או בקורס, ללמוד מגוון טכניקות צלילה, ולאחר ניסיון בצלילה חופשית, להתקדם לצלילה חופשית לעומק. עם זה, לא חייבים לשבור שיאי עולם, בעומק של כמה מטרים, מול חופי תל אביב, נופי ים מרהיבים,  ספינות שקועות ואזורים תת מימיים בהם משגשגות צמחייה ודגה תת מימית עשירות. אזורי ים אלה כוללים עומקים שונים שאליהם ניתן לצלול בהתאם לידע ולניסיון בצלילה. לכן, גם מי שאינם ספורטאים מעולים יכולים לצלול באופן חופשי וליהנות מהקסם המדהים והשקט של מעמקי הים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.